سینو وب > طراحی سایت > طراحی وب سایت با php

طراحی وب سایت با php

آشنایی با زبان برنامه نویسی php

در طراحی وب سایت دو روش کلی وجود دارد. روش اول سایت های استاتیک می باشد که این نوع طراحی سایت صرفا با استفاده از html و css نوشته می شود و وب سایت از دیتابیس برای اجرای مطالب خود استفاده نمی برد. روش دوم طراحی سایت، وب سایت های دینامیک هستند که این نوع طراحی سایت به دیتابیس متصل اند و همچنین دارای کنترل پنلی اند که می توان مطالب و محتوای سایت را مدیریت کرد. از جمله زبان های برنامه نویسی از این نوع وب سایت، می توان به php اشاره کرد که به دلیل ماهیت کد باز بودن آن (کد باز بودن به آن معناست که جامعه کاربری بزرگی به صورت رایگان برای توسعه PHP تلاش می نمایند) و سرعت بارگزاری نسبتا بالای آن محبوبیت بیشتری در بین طراحان سایت پیدا کرده بیشتر سایت ها با این زبان طراحی می شوند.


PHP یک زبان اسکریپتی سمت سرور است که در اصل برای طراحی سایت استفاده می شود اما می توان از آن به عنوان زبان برنامه نویسی برای اهداف عمومی نیز نام برد. Php در سال ۱۹۹۴ توسط رزموس لردورف در دانشگاه واترلو کانادا برنامه نویسی شد. زبان برنامه نویسی php ابتدا Personal Home Page یا صفحه خانگی شخصی نام گرفت ولی امروز با نام Hypertext Preprocessor شناخته می شود. یکی از ویژگی های زبان برنامه نویسی php دارد این است که این زبان وابسته به هیچ Platform خاصی نیست و می توان آن را بر روی هر سیستمی عاملی اجرا و استفاده کرد.


PHP سازگار با پلتفرم های وناگون

از جمله ویژگی های زبان برنامه نویسی php این است که این نوع کد نویسی بر روی همه سیستم عامل های اصلی اجرا می شود. با PHP می توان پلتفرم ها را با تنوع ویندوز، لینوکس، یونیکس و هر زیر ساخت دیگر با قابلیت های بیشتر Apache و MySQL استفاده کرد

سادگی طراحی سایت با php

اگر بخواهیم برنامه نویسی با زبان برنامه نویسی php را به چیزی شبیه کنیم مانند این است که بخواهیم یک مقاله به زبان انگلیسی بنویسیم که رایانه قادر به خواند آن باشد با این تفاوت که به جای متن انگلیسی یک سری کد جایگزین آن می شود. php عادت های برنامه نویسی لازم را که کدگذاری را ساده می کند ایجاد نمی کند، اما اجازه می دهد که کد بسیار شخصی شود و از این رو برای حفاظت راحت تر است.

سادگی و بصرفه بودن طراحی وب سایت php

PHP به دلیل اینکه یک زبان متن باز است. یک زبان نسبتا آسان و ارزان و در دسترس خواهد بود که این ویژگی ها طراحی وب سایت با php را به صرفه ترین روش ایجاد وب سایت و قابل اطمینان و معتبر تبدیل کرده است. علاوه بر این، PHP موانع ورود توسعه دهندگان وب جدید را کاهش می دهد و به آنها اجازه می دهد تا به سادگی مهارت و استعدادهای خود را برای برنامه نویسی برای شروع استفاده کنند.


سرعت های بسیار رقابتی زبان php

زمان تحویل Turnaround یکی از مهمترین عوامل افزایش عملکرد هر وب سایت است. PHP برای زمان برگشت یا تحویل سریع آن شناخته شده است. کتابخانه استاندارد بزرگ، طیف گسترده ای از افزونه ها، قابلیت پلتفرم متنوع، یکپارچگی بدون درز با سفارشی سازی CMS های مختلف و قابلیت جاسازی embed، به توسعه دهندگان باتجربه اجازه می دهد تا زمان برگشت بسیار سریع با سرعت های بسیار رقابتی ارائه دهند. علاوه بر این، هر وب سایتی که با استفاده از PHP توسعه یافته است، ویژگی های پردازش داده سریع تر را دارد و این وب سایت با سیستم عامل هایی مانند ویندوز، یونیکس و غیره سازگار است.

قابلیت embed

با توجه به گسترش روش های طراحی سایت وب سایت های Responsive و سیستم های طراحی روان یا Fluid برای کسب و کار بیشتر از پیش مورد توجه قرار گرفته است چرا که سایت های که پویایی و قابلیت تغییرات گوناگون را نداشته باشد قابلیت برای طراحی سایت حرفه ای را نخواهد داشت و با مشکلات بسیاری رو به رو می شود. توسعه دهندگان به راحتی می توانند کد وب سایت ایستا موجود را به یک وب پویای کاملا جدید تبدیل کنند تنها با اضافه کردن کد PHP خود به HTML.

متاسفانه برای فیلتر شما محصولی یافت نشد


لطفا محدودیت فیلتر خود را تغییر دهید.

ورود


ورود
ویرایش شماره
ارسال کد
ورود از طریق ایمیلورود
ویرایش ایمیل

ارسال کد
ورود از طریق شماره تلفن همراه
تمامی حقوق این سایت متعلق به شرکت طراحی سایت sinoweb می باشد